Wręczono nagrody w XIV Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Lekarzy i Studentów Medycyny

Wręczono nagrody w XIV Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Lekarzy i Studentów Medycyny

zdjęcie grupowe
zdjęcie grupowe

13 grudnia 2025 r. w Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej „U Lekarzy” w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Lekarzy i Studentów Medycyny oraz Ogólnopolskiego Konkursu Poetycko-Literackiego „Lekarze Dzieciom”. Wydarzenie towarzyszyło otwarciu wystawy pokonkursowej, prezentującej najlepsze prace zgłoszone do obu konkursów.

 

Spotkanie, które rozpoczęło się o godz. 12:00, poprowadził Dariusz Hankiewicz, przewodniczący Komisji Kultury Okręgowej Rady Lekarskiej w Lublinie. W gronie gości znaleźli się przedstawiciele Lubelskiej Izby Lekarskiej, w tym prezes Leszek Buk, a także władze Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, reprezentowane przez JM Rektora prof. dr. hab. n. med. Wojciecha Załuska.

Do tegorocznej edycji konkursu fotograficznego nadesłano 131 prac, w tym 8 cykli, które rywalizowały w czterech kategoriach: Człowiek, Natura, Architektura oraz Medycyna. Po wnikliwej ocenie jury wyłoniło zwycięzców, przyznając nagrody główne i wyróżnienia w każdej z kategorii oraz nagrody specjalne. Grand Prix otrzymał Jerzy Ratajski za pracę „Architektura 2”. Laureatka Iwona Leśniewska uhonorowana została także Nagrodą Prezesa Lubelskiej Izby Lekarskiej. Nagrodę Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przyznano Dariuszowi Osiakowi za fotografię „Dom deszczu”.

Relację fotograficzną z wydarzenia znajdą Państwo na stronie.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy! 

Fot. LIL

Zdjęcia

3 mężczyzn podczas wręczania nagród

WYDARZYŁO SIĘ

Wydarzyło się

budynek rektoratu

Rekrutacja 2026 na UMLUB. „Zainteresowanie od lat jest duże”

2026-06-11 10:50:57

1 czerwca rozpoczęła się rekrutacja na studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie na rok akademicki 2026/2027. W ofercie naszej Alma Mater znalazło się 17 kierunków studiów, w tym studia stacjonarne i niestacjonarne. O tym, które z nich w ostatnich latach cieszą się największą popularnością, jakie jest zainteresowanie studiami na UMLUB wśród studentów zagranicznych oraz jakie pytania najczęściej zadają kandydaci, porozmawialiśmy…

Ranking Polskich Uczelni 2026

Numer 1 w regionie. Uniwersytet Medyczny w Lublinie z wysoką pozycją w ogólnopolskim rankingu

2026-06-09 11:02:11

Uniwersytet Medyczny w Lublinie zajął 21. miejsce w ogólnopolskim „Rankingu Polskich Uczelni 2026”, stając się najwyżej sklasyfikowaną uczelnią województwa lubelskiego. To znaczące wyróżnienie potwierdza silną pozycję naszego Uniwersytetu na mapie polskiej nauki oraz wysoką jakość prowadzonych badań i działalności akademickiej.

 prof. Amir Khorram-Manesh przemawia na auli, w tle baner Study in Lublin

Prof. Amir Khorram-Manesh z wizytą na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie w ramach programu „Visiting Professors in Lublin”

2026-06-22 07:14:18

W ramach programu „Visiting Professors in Lublin” 16-18 czerwca br. na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie gościliśmy prof. Amira Khorram-Manesha z Uniwersytetu w Göteborgu w Szwecji. Profesor jest jednym z czołowych ekspertów medycyny katastrof na świecie. 

Uniwersytet Medyczny w Lublinie tworzy jeden z najnowocześniejszych ośrodków symulacji stomatologicznej w Europie

Cyfrowa rewolucja w kształceniu przyszłych lekarzy dentystów. Uniwersytet Medyczny w Lublinie tworzy jeden z najnowocześniejszych ośrodków symulacji stomatologicznej w Europie

2026-06-22 06:49:31

Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie wkroczyło w nową erę kształcenia przyszłych lekarzy dentystów. Dzięki kompleksowym inwestycjom zrealizowanym w ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO) studenci kierunku lekarsko-dentystycznego zyskali dostęp do zaawansowanych technologii, które jeszcze do niedawna były dostępne jedynie w nielicznych ośrodkach na świecie.

 Dr n. med. Arkadiusz Macheta

Wyniki konkursu MINIATURA 10. W gronie laureatów dr n. med. Arkadiusz Macheta z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

2026-06-19 09:09:59

Miło nam poinformować, że w gronie laureatów konkursu MINIATURA 10 znalazł się pracownik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.