Oficjalnym zakończeniem sezonu była uroczysta Gala AMWL, która odbyła się 15 czerwca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Podczas wydarzenia podsumowano miniony sezon oraz wręczono puchary i wyróżnienia najlepszym uczelniom, sportowcom oraz działaczom akademickim.
Z ogromną dumą informujemy, że w klasyfikacji generalnej 19. edycji Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego Uniwersytet Medyczny w Lublinie wywalczył znakomite 2. miejsce. Nasza reprezentacja zgromadziła 581,5 pkt., ustępując jedynie Uniwersytetowi Marii Curie-Skłodowskiej.
– To kolejny dowód na to, że sport akademicki na naszej uczelni stoi na bardzo wysokim poziomie. Jestem niezwykle dumna ze wszystkich zawodniczek i zawodników, którzy swoją ciężką pracą przyczynili się do tego sukcesu – podkreśla Monika Moskal, prezes KU AZS UM Lublin.
W sezonie 2025/2026 reprezentacja KU AZS UM Lublin liczyła 316 osób, w tym 153 kobiety oraz 163 mężczyzn.
Do największych sukcesów naszych sportowców należały zwycięstwa w następujących dyscyplinach:
- badminton indywidualny – sekcja damska i męska,
- biegi przełajowe – sekcja damska,
- piłka ręczna – sekcja damska,
- snowboard – sekcja damska,
- strzelectwo sportowe,
- tenis – sekcja męska,
- wspinaczka sportowa – sekcja damska.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje sekcja piłki ręcznej kobiet, która w znakomitym stylu wywalczyła tytuł Mistrzyń Województwa Lubelskiego.
– Ten sukces to przede wszystkim zasługa naszych niezastąpionych studentów-sportowców. Każdego dnia udowadniacie, że można z powodzeniem łączyć wymagające studia medyczne z intensywnymi treningami i rywalizacją sportową na najwyższym poziomie – dodaje Monika Moskal.
Słowa uznania należą się również kadrze trenerskiej oraz nauczycielom Studium Wychowania Fizycznego i Sportu za profesjonalizm, zaangażowanie i codzienną pracę na rzecz rozwoju sportu akademickiego. Podziękowania podczas gali otrzymali:
Agnieszka Kotwica, Agata Tęcza-Hodun, Sabina Włodek, Luiza Szarecka, Joanna Paprocka, Kamila Oleszczak, Julia Żak, Patrycja Kędziora, Natalia Karaś, Marta Rotko, Paweł Tokarski, Marcin Henzell, Adrian Szczotka, Marcin Hołowiński, Michał Mularczyk, Piotr Maj, Maciej Strzemski, Konrad Trela oraz Patryk Strzałkowski.
Podziękowania skierowano także do Zarządu KU AZS UM Lublin, który tworzą: Monika Moskal, Dominik Musik, Bartosz Placha, Eryk Rak, Dawid Skrok, Patrycja Kędziora, Anna Skowronek, Aleksandra Ciężka, Estera Penar, Michał Szubartowski, Filip Krzanowski oraz Miłosz Smyk. Doceniono ich ogromne zaangażowanie organizacyjne oraz sprawne koordynowanie wszystkich działań związanych z funkcjonowaniem klubu.
Podczas gali wyróżniono również delegatów AMWL 2025/2026 – Monikę Moskal i Dominika Musika.
Za wybitne wyniki sportowe nagrodzeni zostali:
- Maja Olszanka (piłka ręczna),
- Miłosz Prusiński (futsal),
- Jakub Sobstyl (futsal),
- Jakub Wróblewski (koszykówka).
Serdecznie dziękujemy wszystkim studentom, trenerom, nauczycielom, działaczom oraz osobom zaangażowanym w działalność sportową Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. To dzięki wspólnemu wysiłkowi i pasji tworzymy społeczność, która każdego roku udowadnia, że sport akademicki na naszej uczelni ma się znakomicie!
Zdjęcia: Bartłomiej Wójtowicz/AZS Lublin