UMLub wspiera tegoroczną akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

UMLub wspiera tegoroczną akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

zdjęcie grupowe uczestników akcji, w tym położne z koła naukowego, rektor Załuska i Krzysztof Cugowski
zdjęcie grupowe uczestników akcji, w tym położne z koła naukowego, rektor Załuska i Krzysztof Cugowski

Uniwersytet Medyczny w Lublinie po raz kolejny włączył się w ogólnopolską akcję charytatywną „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, której celem jest pomoc dzieciom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. W wydarzeniu uczestniczył JM Rektor prof. dr hab. Wojciech Załuska, okazując wsparcie dla inicjatywy i wolontariuszy.

W ramach Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów, która odbyła się 7 grudnia 2025 r., nasze studenckie koła naukowe aktywnie wsparły wydarzenie tworząc stanowiska edukacyjne i prozdrowotne w siedzibie Radia Lublin. 

Członkinie Studenckiego Koła Pasjonatów Sztuki Położniczej, działającego przy Zakładzie Pielęgniarstwa Położniczo-Ginekologicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu, przygotowały stoisko poświęcone profilaktyce raka piersi. Każdy zainteresowany mógł: obejrzeć materiały edukacyjne i ulotki, skorzystać z fantomów do nauki samobadania piersi, porozmawiać ze studentkami na temat znaczenia profilaktyki i wczesnego wykrywania zmian.

W wydarzeniu uczestniczyły: Gabriela Bednarczyk, Dominika Pisarczyk, Julia Barć, Joanna Furtak i dr n. med. Katarzyna Kanadys, prof. uczelni – opiekun Koła.

W Radiu Lublin działało również stoisko Studenckiego Koła Naukowego Dietetyki Klinicznej pod opieką mgr Agaty Przytuły, gdzie uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z: analizy składu ciała, krótkich konsultacji dietetycznych, aktywności i zabaw przygotowanych dla najmłodszych uczestników zbiórki.

Zbiórka w ramach 33. edycji akcji potrwa od 24 listopada do 24 grudnia 2025 r. Dary można przekazywać w licznych sztabach zlokalizowanych w placówkach edukacyjnych i instytucjach kultury.

Zbierane są wyłącznie dary rzeczowe, w tym:

  • żywność długoterminowa, słodycze,
  • ziemiopłody,
  • środki czystości i higieniczne,
  • ciepła odzież i obuwie (nowe),
  • zabawki, książki i artykuły szkolne,
  • podstawowe wyposażenie gospodarstwa domowego.

Akcja nie prowadzi zbiórek finansowych. Szczegóły na stronie: www.pdpz.pl

Dziękujemy studentom i opiekunom kół naukowych za ich obecność! Wspólnie możemy sprawić, że nadchodząca zima będzie łatwiejsza dla tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia.

Zdjęcia

zdjęcie grupowe uczestników akcji, w tym położne z koła naukowego i rektor Załuska zdjęcie grupowe uczestników akcji, w tym położne z koła naukowego, rektor Załuska, Krzysztof Cugowski i Ewa Dados

WYDARZYŁO SIĘ

Wydarzyło się

budynek rektoratu

Rekrutacja 2026 na UMLUB. „Zainteresowanie od lat jest duże”

2026-06-11 10:50:57

1 czerwca rozpoczęła się rekrutacja na studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie na rok akademicki 2026/2027. W ofercie naszej Alma Mater znalazło się 17 kierunków studiów, w tym studia stacjonarne i niestacjonarne. O tym, które z nich w ostatnich latach cieszą się największą popularnością, jakie jest zainteresowanie studiami na UMLUB wśród studentów zagranicznych oraz jakie pytania najczęściej zadają kandydaci, porozmawialiśmy…

Ranking Polskich Uczelni 2026

Numer 1 w regionie. Uniwersytet Medyczny w Lublinie z wysoką pozycją w ogólnopolskim rankingu

2026-06-09 11:02:11

Uniwersytet Medyczny w Lublinie zajął 21. miejsce w ogólnopolskim „Rankingu Polskich Uczelni 2026”, stając się najwyżej sklasyfikowaną uczelnią województwa lubelskiego. To znaczące wyróżnienie potwierdza silną pozycję naszego Uniwersytetu na mapie polskiej nauki oraz wysoką jakość prowadzonych badań i działalności akademickiej.

 prof. Amir Khorram-Manesh przemawia na auli, w tle baner Study in Lublin

Prof. Amir Khorram-Manesh z wizytą na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie w ramach programu „Visiting Professors in Lublin”

2026-06-22 07:14:18

W ramach programu „Visiting Professors in Lublin” 16-18 czerwca br. na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie gościliśmy prof. Amira Khorram-Manesha z Uniwersytetu w Göteborgu w Szwecji. Profesor jest jednym z czołowych ekspertów medycyny katastrof na świecie. 

Uniwersytet Medyczny w Lublinie tworzy jeden z najnowocześniejszych ośrodków symulacji stomatologicznej w Europie

Cyfrowa rewolucja w kształceniu przyszłych lekarzy dentystów. Uniwersytet Medyczny w Lublinie tworzy jeden z najnowocześniejszych ośrodków symulacji stomatologicznej w Europie

2026-06-22 06:49:31

Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie wkroczyło w nową erę kształcenia przyszłych lekarzy dentystów. Dzięki kompleksowym inwestycjom zrealizowanym w ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO) studenci kierunku lekarsko-dentystycznego zyskali dostęp do zaawansowanych technologii, które jeszcze do niedawna były dostępne jedynie w nielicznych ośrodkach na świecie.

 Dr n. med. Arkadiusz Macheta

Wyniki konkursu MINIATURA 10. W gronie laureatów dr n. med. Arkadiusz Macheta z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

2026-06-19 09:09:59

Miło nam poinformować, że w gronie laureatów konkursu MINIATURA 10 znalazł się pracownik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.