Puchar JM Rektora w koszykówce — wielkie emocje na parkiecie!

Puchar JM Rektora w koszykówce — wielkie emocje na parkiecie!

Trójkowe Zaliczenie zwycięzcą turnieju
Trójkowe Zaliczenie zwycięzcą turnieju

Sportowe emocje, walka o każdy punkt i widowiskowe akcje pod koszem — tak wyglądał tegoroczny Puchar JM Rektora w koszykówce. Do rywalizacji stanęły zespoły gotowe zostawić serce na boisku, a dynamiczna formuła rozgrywek sprawiła, że każdy mecz trzymał kibiców w napięciu do ostatnich sekund.

Turniej rozegrano 27 maja w Hali  Sportowo-Widowiskowej UMLUB  w formule gry na jeden kosz. Drużyny rywalizowały w minimum trzyosobowych składach, a regulamin przewidywał obowiązkową obecność co najmniej jednej zawodniczki w każdym zespole. Mecze toczyły się do 15 punktów lub przez 7 minut efektywnego czasu gry, co gwarantowało szybkie tempo i mnóstwo widowiskowych akcji.

Na parkiecie nie brakowało celnych rzutów zza łuku, efektownych wejść pod kosz i walki o każdą piłkę. Zespoły pokazały nie tylko sportowe umiejętności, ale również świetną atmosferę i ducha fair play.

Klasyfikacja końcowa

 1. Trójkowe Zaliczenie

Skład: Mieszko Czukiewski, Karol Cieśliński, Adam Błoński, Zofia Jaworzyńska

Zwycięzcy turnieju od początku imponowali skutecznością i świetnym zgraniem. Pewna gra w ataku oraz konsekwencja w defensywie pozwoliły im sięgnąć po Puchar JM Rektora.

2. Ciepłe Dranie

Skład: Jakub Proń, Paweł Sadecki, Wojciech Stec, Magda Piliszczuk 

Finaliści pokazali ogromny charakter i waleczność. Drużyna przez cały turniej prezentowała szybki basket i ambitną grę do ostatniego gwizdka.

 3. Le Browar

Skład: Hania Michałeczko, Michał Orzeł, Antoni Stefaniuk, Jan Chmielewski

Świetna organizacja gry i skuteczność pod koszem zapewniły zespołowi miejsce na podium.

4. Szkocka Szuters

Skład: Jakub Szafranek, Michał Rutkowski, Szymon Ryń, Julia Pawłowicz

5. Bestie Disa

Skład: Michał Bogusz, Karol Majewski, Lidka Łukasik

6. Siatkarze

Skład: Filip Krzanowski, Jakub Gryszkiewicz, Maja Cęcora, Jan Ciesielczyk

Gratulujemy wszystkim uczestnikom za sportową postawę, zaangażowanie i stworzenie fantastycznego widowiska. Dziękujemy zawodnikom oraz kibicom za wspólne sportowe emocje i już teraz czekamy na kolejną edycję turnieju!

 


WYDARZYŁO SIĘ

Wydarzyło się

budynek rektoratu

Rekrutacja 2026 na UMLUB. „Zainteresowanie od lat jest duże”

2026-06-11 10:50:57

1 czerwca rozpoczęła się rekrutacja na studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie na rok akademicki 2026/2027. W ofercie naszej Alma Mater znalazło się 17 kierunków studiów, w tym studia stacjonarne i niestacjonarne. O tym, które z nich w ostatnich latach cieszą się największą popularnością, jakie jest zainteresowanie studiami na UMLUB wśród studentów zagranicznych oraz jakie pytania najczęściej zadają kandydaci, porozmawialiśmy…

Ranking Polskich Uczelni 2026

Numer 1 w regionie. Uniwersytet Medyczny w Lublinie z wysoką pozycją w ogólnopolskim rankingu

2026-06-09 11:02:11

Uniwersytet Medyczny w Lublinie zajął 21. miejsce w ogólnopolskim „Rankingu Polskich Uczelni 2026”, stając się najwyżej sklasyfikowaną uczelnią województwa lubelskiego. To znaczące wyróżnienie potwierdza silną pozycję naszego Uniwersytetu na mapie polskiej nauki oraz wysoką jakość prowadzonych badań i działalności akademickiej.

logo Narodowego Centrum Nauki

Wyniki konkursów OPUS 30 i SONATA 21

2026-06-16 13:34:38

Biuro Projektów i Rozwoju Nauki informuje, że Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło wyniki konkursów OPUS 30 i SONATA 21 na finansowanie projektów badawczych. Tegoroczna edycja konkursu OPUS była największą w historii NCN. W ramach konkursów OPUS 30 i SONATA 21 złożono łącznie ponad 3700 wniosków, a na realizację badań podstawowych przeznaczono rekordową kwotę blisko 912 mln zł.

Laureatki Konkursu Sonata 21 Narodowego Centrum Nauki

Laureatki Konkursu Sonata 21 Narodowego Centrum Nauki

2026-06-16 12:02:29

dr Olga Wronikowska-Denysiuk z Samodzielnej Pracowni Badań Behawioralnych oraz dr Agata Sumara z Zakładu Bioanalityki zostały laureatkami konkursu SONATA 21 Narodowego Centrum Nauki.

ekran prezentujący nazwę konferencji

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Oblicza psychiatrii w farmacji klinicznej i opiece farmaceutycznej”

2026-06-16 06:59:16

12–13 czerwca 2026 r. odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Oblicza psychiatrii w farmacji klinicznej i opiece farmaceutycznej”, poświęcona w tym roku psychiatrii dzieci i młodzieży oraz wspólnej odpowiedzialności klinicznej lekarzy i farmaceutów. Wydarzenie zgromadziło blisko 500 uczestników reprezentujących środowiska lekarskie, farmaceutyczne, pielęgniarskie, psychologiczne oraz naukowe.