Z radością informujemy, że zespół badawczy kierowany przez prof. dr hab. n. farm. Annę Bogucką-Kocką został uhonorowany zespołową nagrodą Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego I stopnia za osiągnięcia naukowe pn. „Badania dotyczące diagnostyki schistosomatozy oraz jej znaczenia w prawidłowym rozpoznaniu i leczeniu”. Wyniki tych prac zostały opublikowane w jednym z najbardziej renomowanych czasopism naukowych na świecie – The Lancet Infectious Diseases.
W skład zespołu badawczego reprezentującego Uniwersytet Medyczny w Lublinie weszli:
- dr hab. n. med. i n. o zdr. Przemysław Kołodziej, prof. Uczelni - Pracownia Diagnostyki Parazytologicznej Katedry i Zakładu Biologii z Genetyką;
- prof. dr hab. n. med. Janusz Kocki – Zakład Genetyki Klinicznej;
- prof. dr hab. n. med. Witold Krupski - II Zakład Radiologii Lekarskiej;
- lek. med. Dorota Starownik - Poradnie Specjalistyczne i POZ SPSK nr 4;
- prof. dr hab. n. med. Justyna Szumiło - Katedra i Zakład Patomorfologii Klinicznej;
- prof. dr hab. n. med. Beata Kasztelan-Szczerbińska - Katedra i Klinika Gastroenterologii z Pracownią Endoskopową;
- prof. dr hab. n. med. Halina Cichoż-Lach - Katedra i Klinika Gastroenterologii z Pracownią Endoskopową;
- dr n. med. i n. o zdr. Magdalena Szymańska - Zakład Dietetyki Klinicznej;
- prof dr hab. n. farm. Anna Bogucka-Kocka - Katedra i Zakład Biologii z Genetyką.
Doceniona przez Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego praca zespołu jest efektem ścisłej współpracy naukowej z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym oraz Instytutem Medycyny Wsi w Lublinie.
Serdecznie gratulujemy Laureatom!