Licealny SimChallenge 2026 za nami!

Licealny SimChallenge 2026 za nami!

puchary za zajęcie kolejnych miejsc na podium
puchary za zajęcie kolejnych miejsc na podium

27 maja 2026 roku w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie odbyła się kolejna edycja konkursu „Licealny SimChallenge” – wyjątkowego wydarzenia edukacyjnego opartego na symulacji medycznej, skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych naukami medycznymi oraz ratownictwem.

Tegoroczna edycja zgromadziła 8 drużyn z różnych regionów Polski, które rywalizowały w realistycznych scenariuszach medycznych przygotowanych w Centrum Symulacji Medycznej UMLub. Uczestnicy mierzyli się z zadaniami wymagającymi wiedzy, szybkiego podejmowania decyzji, umiejętności praktycznych oraz efektywnej współpracy zespołowej.

Poziom tegorocznej rywalizacji był niezwykle wyrównany, a o końcowych wynikach często decydowały pojedyncze punkty oraz umiejętność działania pod presją czasu. Drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom przygotowania merytorycznego i praktycznego, co sprawiło, że konkurs przebiegał w atmosferze ogromnych emocji i zdrowej, zaciętej rywalizacji.

Konkurs został zorganizowany w ramach działań Medycznego Forum Edukacyjnego, promującego nowoczesną edukację medyczną oraz rozwój kompetencji przyszłych kandydatów na studia medyczne. W trakcie wydarzenia licealiści mieli okazję pracować na profesjonalnym sprzęcie symulacyjnym oraz poznać specyfikę nauki na kierunkach medycznych.

Po emocjonującej rywalizacji klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

Klasyfikacja końcowa

I miejsce 

II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie

II miejsce

Liceum Ogólnokształcące nr 1im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim

III miejsce

II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie

 

Laureaci otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody edukacyjne ufundowane przez organizatorów wydarzenia. Zwycięska szkoła otrzymała voucher o wartości 2 000 zł brutto z przeznaczeniem na zakup pomocy dydaktycznych i wyposażenia edukacyjnego.

„Licealny SimChallenge” to nie tylko konkurs, ale przede wszystkim przestrzeń inspiracji, współpracy i promocji nowoczesnych metod nauczania opartych na symulacji medycznej. 

Wydarzenie po raz kolejny pokazało ogromne zaangażowanie młodzieży oraz rosnące zainteresowanie edukacją medyczną.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i już dziś zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia w 2027 roku!

 


WYDARZYŁO SIĘ

Wydarzyło się

budynek rektoratu

Rekrutacja 2026 na UMLUB. „Zainteresowanie od lat jest duże”

2026-06-11 10:50:57

1 czerwca rozpoczęła się rekrutacja na studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie na rok akademicki 2026/2027. W ofercie naszej Alma Mater znalazło się 17 kierunków studiów, w tym studia stacjonarne i niestacjonarne. O tym, które z nich w ostatnich latach cieszą się największą popularnością, jakie jest zainteresowanie studiami na UMLUB wśród studentów zagranicznych oraz jakie pytania najczęściej zadają kandydaci, porozmawialiśmy…

Ranking Polskich Uczelni 2026

Numer 1 w regionie. Uniwersytet Medyczny w Lublinie z wysoką pozycją w ogólnopolskim rankingu

2026-06-09 11:02:11

Uniwersytet Medyczny w Lublinie zajął 21. miejsce w ogólnopolskim „Rankingu Polskich Uczelni 2026”, stając się najwyżej sklasyfikowaną uczelnią województwa lubelskiego. To znaczące wyróżnienie potwierdza silną pozycję naszego Uniwersytetu na mapie polskiej nauki oraz wysoką jakość prowadzonych badań i działalności akademickiej.

logo Narodowego Centrum Nauki

Wyniki konkursów OPUS 30 i SONATA 21

2026-06-16 13:34:38

Biuro Projektów i Rozwoju Nauki informuje, że Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło wyniki konkursów OPUS 30 i SONATA 21 na finansowanie projektów badawczych. Tegoroczna edycja konkursu OPUS była największą w historii NCN. W ramach konkursów OPUS 30 i SONATA 21 złożono łącznie ponad 3700 wniosków, a na realizację badań podstawowych przeznaczono rekordową kwotę blisko 912 mln zł.

Laureatki Konkursu Sonata 21 Narodowego Centrum Nauki

Laureatki Konkursu Sonata 21 Narodowego Centrum Nauki

2026-06-16 12:02:29

dr Olga Wronikowska-Denysiuk z Samodzielnej Pracowni Badań Behawioralnych oraz dr Agata Sumara z Zakładu Bioanalityki zostały laureatkami konkursu SONATA 21 Narodowego Centrum Nauki.

ekran prezentujący nazwę konferencji

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Oblicza psychiatrii w farmacji klinicznej i opiece farmaceutycznej”

2026-06-16 06:59:16

12–13 czerwca 2026 r. odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Oblicza psychiatrii w farmacji klinicznej i opiece farmaceutycznej”, poświęcona w tym roku psychiatrii dzieci i młodzieży oraz wspólnej odpowiedzialności klinicznej lekarzy i farmaceutów. Wydarzenie zgromadziło blisko 500 uczestników reprezentujących środowiska lekarskie, farmaceutyczne, pielęgniarskie, psychologiczne oraz naukowe.