Wręczono powołania do zespołu redakcyjnego czasopism UMLub

Wręczono powołania do zespołu redakcyjnego czasopism UMLub

uczestnicy podczas powołania w Zespole Redaktorskim czasopism
uczestnicy podczas powołania w Zespole Redaktorskim czasopism

8 października 2025 r. w Sali Senatu odbyło się spotkanie Jego Magnificencji Rektora, prof. dr. hab. Wojciecha Załuska, oraz Prorektora ds. Nauki, prof. dr. hab. Jarogniewa Łuszczki, z osobami zaangażowanymi w działalność redakcyjną uniwersyteckich czasopism naukowych.

Wręczono na nim powołania do poszerzonego zespołu redakcyjnego czasopism UMLub oraz listy gratulacyjne z podziękowaniami dla osób zasłużonych w pracy redakcyjnej i rozwoju uniwersyteckich periodyków. JM Rektor prof. dr hab. Wojciech Załuska podkreślił znaczenie wkładu redakcji w rozwój czasopism naukowych Uczelni.

„Bardzo dziękuję za Wasze zaangażowanie, za pracę, która była z ogromnym pożytkiem dla naszej Alma Mater” – powiedział Rektor.

Listy gratulacyjne otrzymali:

  • dr hab. n. farm. Tomasz Baj, prof. uczelni
  • prof. dr hab. n. farm. i n. o zdr. Izabela Korona-Głowniak, prof. uczelni
  • prof. dr hab. n. farm. Tomasz Plech
  • prof. dr hab. n. med. Andrzej Drop
  • prof. dr hab. n. med. Elżbieta Czekajska-Chehab
  • prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Barbara Budzyńska
  •  prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Paweł Miotła
  • prof. dr hab. n. med. Jolanta Masiak
  • prof. dr hab. n. med. Jolanta Szymańska

Powołania do poszerzonego zespołu redakcyjnego czasopism UMLub otrzymali:

  • na redaktor naczelną – dr hab. n. med. i n. o zdr. Mariola Herbet, prof. uczelni
  •  na zastępcę redaktora naczelnego – dr n. farm. Iwona Piątkowska-Chmiel, prof. uczelni
  • na redaktorki sekcji „Medycyna” – dr hab. n. med. Monika Lejman, prof. uczelni, oraz dr hab. n. med. Paulina Krawiec
  • na redaktorkę sekcji „Stomatologia” – prof. dr hab. n. med. Ingrid Różyło-Kalinowska
  • na redaktorkę sekcji „Nauki o zdrowiu” – prof. dr hab. n. med. Emilia Majsiak
  • na redaktorów sekcji  „Farmacja” – dr hab. n. med. i n. o zdr. Łukasz Popiołek, prof. uczelni, oraz dr hab. n. farm. Jolanta Listos, prof. uczelni
  • na redaktora statystycznego – dr hab. n. o zdr. Bartłomiej Drop, prof. uczelni
  • na redaktorkę językową – dr n. hum. Katarzyna Karska
  • na redaktorkę sekcji „Ekonomia i organizacja ochorny zdrowia” – dr hab. Marzena Furtak-Niczyporuk, prof. uczelni (uzupełnić nazwę działu)

Prof. dr hab. Jarogniew Łuszczki, Prorektor ds. Nauki, podkreślił, że poszerzenie zespołu redakcyjnego stanowi kolejny krok w rozwoju uczelnianych czasopism –  „Będziemy się starać, aby zwiększyła się widoczność naszych czasopism, zarówno w kraju, jak i za granicą. Dołożymy wszelkich starań, aby te wzorcowe czasopisma się rozwijały i zwiększał się ich impact factor”.

Fot. Wioletta Mazur


WKRÓTCE NA UMLUB

Wkrótce na UMLub

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo pacjenta w erze pluralizmu terapeutycznego: regulacje, etyka i praktyka kliniczna”

2026-06-05 06:25:22

Zakład Nauk Humanistycznych i Medycyny Społecznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zaprasza do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pn. „Bezpieczeństwo pacjenta w erze pluralizmu terapeutycznego: regulacje, etyka i praktyka kliniczna”. Wydarzenie odbędzie się 25-26 czerwca w formule online. 

Rozpoczęła się rekrutacja na studia w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie na rok akademicki 2026/2027

2026-06-02 08:12:53

Uniwersytet Medyczny w Lublinie rozpoczął rekrutację na pierwszy rok studiów na rok akademicki 2026/2027. To doskonała okazja dla wszystkich kandydatów i kandydatek, którzy swoją przyszłość zawodową wiążą z naukami medycznymi, ochroną zdrowia oraz zawodami medycznymi.

NCN ogłosiło konkursy - MAESTRO 18 i SONATA BIS 16

2026-06-22 11:24:34

Biuro Projektów i Rozwoju Nauki informuje, że Narodowe Centrum Nauki ogłosiło kolejne edycje konkursów na realizację projektów badawczych MAESTRO 18 i SONATA BIS 16.

Konkurs POLNORIS na projekty bilateralne w Programie "Badania stosowane i innowacje”

2026-06-19 10:41:01

Biuro Projektów i Rozwoju Nauki informuje o ogłoszonym konkursie POLNORIS na projekty bilateralne w Programie "Badania stosowane i innowacje” w ramach Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) 2021-2028 (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju). 

Europejska Nagroda Naukowa im. Stanisława Lema - edycja 2026

2026-06-18 06:53:57

Informujemy o możliwości udziału w szóstej edycji międzynarodowego konkursu o Europejską Nagrodę Naukową im. Stanisława Lema, organizowanego przez Politechnikę Wrocławską.