Pierwsze posiedzenie Rady Dialogu Społecznego UMLub

Pierwsze posiedzenie Rady Dialogu Społecznego UMLub

zdjęcie członków rady dialogu społecznego, siedzących przy stole
zdjęcie członków rady dialogu społecznego, siedzących przy stole

2 września 2025 roku odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Dialogu Społecznego przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Choć wakacyjny okres nie sprzyjał łatwemu ustaleniu terminu, z satysfakcją informujemy, że udało się rozpocząć prace tego ważnego gremium.

Spotkanie miało szczególne znaczenie – nie tylko ze względu na inaugurację działalności Rady, ale również dlatego, że wyłoniono jej przewodniczącą. Funkcję tę objęła prof. dr hab. Agata Przekora-Kuśmierz, wybrana zwykłą większością głosów spośród członków Rady.


Podczas posiedzenia nakreślono również wstępne ramy tematyczne przyszłych obrad, identyfikując obszary i zagadnienia, które będą przedmiotem dyskusji w kolejnych miesiącach.


Cieszymy się, że inicjatywa, która ma służyć całej wspólnocie Uniwersytetu, realnie zaczęła działać. Rada Dialogu Społecznego stanowi przestrzeń otwartej rozmowy i współpracy wszystkich środowisk tworzących UMLub. To ważny krok w kierunku wzmacniania kultury wzajemnego szacunku i dialogu na uczelni.

Zdjęcia

zdjęcie grupowe członków rady dialogu przewodnicząca rady dialogu zabiera głos na stojąco, obok niej siedzi przy stole 2 członków

WKRÓTCE NA UMLUB

Wkrótce na UMLub

Zapowiedź nowego konkursu FLAMENCO – finansowanie polsko-hiszpańskich projektów badań podstawowych

2026-07-22 06:34:21

Biuro Projektów i Rozwoju Nauki informuje o zapowiedzi nowego konkursu FLAMENCO, który Narodowe Centrum Nauki (NCN) zorganizuje we współpracy z hiszpańską Agencia Estatal de Investigación (AEI). Konkurs będzie skierowany do zespołów badawczych planujących realizację wspólnych polsko-hiszpańskich projektów z zakresu badań…

Kursy organizowane przez Agencję Badań Medycznych w ramach projektu „Rozwój kompetencji specjalistów ochrony zdrowia z zakresu realizacji badań naukowych”

2026-07-17 13:00:14

Biuro Projektów i Rozwoju Nauki informuje o trzech ostatnich edycjach kursów organizowanych przez Agencję Badań Medycznych w ramach projektu „Rozwój kompetencji specjalistów ochrony zdrowia z zakresu realizacji badań naukowych”.

Nabór wniosków w konkursie Ścieżka SMART - projekty realizowane w konsorcjach

2026-07-16 09:57:29

Biuro Projektów i Rozwoju Nauki informuje o ogłoszonym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) naborze Ścieżka SMART projekty realizowane w konsorcjach (FENG.01.01-IP.01-003/26), finansowanym z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki.

Wakacje - czas na rozwój!

2026-07-16 09:02:49

Wakacje to nie tylko czas odpoczynku. To także świetny moment, aby zainwestować w siebie i swoją przyszłość.

Rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Od praktyki do perfekcji – symulacja medyczna w doskonaleniu kompetencji lekarzy i lekarek”

2026-07-08 09:11:02

Uniwersytet Medyczny w Lublinie rozpoczął rekrutację do projektu „Od praktyki do perfekcji – symulacja medyczna w doskonaleniu kompetencji lekarzy i lekarek”, realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027 (FERS).