Dyplomatorium Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Dyplomatorium Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

uroczyste dyplomatorium, absolwenci podrzucają birety
uroczyste dyplomatorium, absolwenci podrzucają birety

15 listopada 2025 roku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów tegorocznym absolwentom Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. 

Głównym punktem wydarzenia było wręczenie dyplomów ukończenia studiów. Dyplomy odebrało 375 absolwentów kierunku lekarskiego, w tym 16 osób z oceną celującą na dyplomie – najlepsi absolwenci otrzymali nagrodę od Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i nagrodę Okręgowej Izby Lekarskiej.

Podczas ceremonii dziekan Wydziału, prof. dr hab. n. med. Halina Lach, pogratulowała absolwentom i złożyła życzenia i rady na przyszłość: „Proszę pamiętać, aby zachowywać standardy etyczne godne absolwenta Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Proszę pamiętać o solidarności zawodowej, z szacunkiem odnosić się do swoich współpracowników (...) Tylko praca zespołowa, tylko praca w serdecznej atmosferze pozwoli na osiągnięcie sukcesu. Szanowni państwo, proszę też pamiętać o tym, że mimo że kończycie studia i opuszczacie mury naszej uczelni, to nie koniec naszych kontaktów – być może część z państwa podejmie pracę w strukturach naszego uniwersytetu. A nawet jeśli tak się nie stanie, to my z wielkim zaciekawieniem będziemy śledzić wasze kariery, będziemy przyglądać się waszym sukcesom, waszym osiągnięciom, bo wasze sukcesy, to sukcesy naszej uczelni, wasze osiągnięcia, to sukcesy nas wszystkich, to państwo – nasi absolwenci – jesteście wizytówką naszej uczelni. (...) Chciałabym państwu życzyć, aby praca zawodowa była źródłem sukcesu, aby praca zawodowa przynosiła zadowolenie, żebyście się spełniali zawodowo, żeby zrealizowały się wszystkie marzenia, te zawodowe, ale także te prywatne – małe i duże – żebyście państwo umieli dzielić pracę zawodową z życiem osobistym. Życzę Wam, żebyście mogli godnie pracować, godnie leczyć i godnie żyć.”

Uroczystość przebiegła w ciepłej i podniosłej atmosferze – absolwenci świętowali zakończenie ważnego etapu edukacji w obecności władz uczelni, wykładowców, zaproszonych gości oraz swoich bliskich. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił Chór Akademicki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie pod dyrekcją prof. dr hab. Moniki Mielko-Remiszewskiej.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim tegorocznym absolwentom Wydziału Lekarskiego i życzymy im wielu sukcesów zawodowych, satysfakcji z pracy oraz pomyślności w dalszej drodze zawodowej i osobistej.

Fot. Wioletta Mazur

 


WKRÓTCE NA UMLUB

Wkrótce na UMLub

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo pacjenta w erze pluralizmu terapeutycznego: regulacje, etyka i praktyka kliniczna”

2026-06-05 06:25:22

Zakład Nauk Humanistycznych i Medycyny Społecznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zaprasza do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pn. „Bezpieczeństwo pacjenta w erze pluralizmu terapeutycznego: regulacje, etyka i praktyka kliniczna”. Wydarzenie odbędzie się 25-26 czerwca w formule online. 

Rozpoczęła się rekrutacja na studia w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie na rok akademicki 2026/2027

2026-06-02 08:12:53

Uniwersytet Medyczny w Lublinie rozpoczął rekrutację na pierwszy rok studiów na rok akademicki 2026/2027. To doskonała okazja dla wszystkich kandydatów i kandydatek, którzy swoją przyszłość zawodową wiążą z naukami medycznymi, ochroną zdrowia oraz zawodami medycznymi.

NCN ogłosiło konkursy - MAESTRO 18 i SONATA BIS 16

2026-06-22 11:24:34

Biuro Projektów i Rozwoju Nauki informuje, że Narodowe Centrum Nauki ogłosiło kolejne edycje konkursów na realizację projektów badawczych MAESTRO 18 i SONATA BIS 16.

Konkurs POLNORIS na projekty bilateralne w Programie "Badania stosowane i innowacje”

2026-06-19 10:41:01

Biuro Projektów i Rozwoju Nauki informuje o ogłoszonym konkursie POLNORIS na projekty bilateralne w Programie "Badania stosowane i innowacje” w ramach Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) 2021-2028 (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju). 

Europejska Nagroda Naukowa im. Stanisława Lema - edycja 2026

2026-06-18 06:53:57

Informujemy o możliwości udziału w szóstej edycji międzynarodowego konkursu o Europejską Nagrodę Naukową im. Stanisława Lema, organizowanego przez Politechnikę Wrocławską.