Dodatkowa rekrutacja na stacjonarne studia drugiego stopnia
2026-08-19 09:02:00
W imieniu komitetu organizacyjnego IV edycji ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Choroby pandemiczne i epidemiczne – epidemiologia, badania kliniczne” wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejną edycję konferencji.
Celem konferencji jest przybliżenie mechanizmu szerzenia się chorób i zakażeń o potencjale pandemicznym i epidemicznym oraz prezentacja postępów działań prewencyjnych, diagnostyki i strategii ich zwalczania. Będzie to okazja do wzbogacenia oraz wymiany wiedzy z zakresu zarówno epidemiologii, jak i badań klinicznych.
Uczestnicy konferencji mogą zaprezentować własną pracę naukową – prace oryginalne, przeglądowe oraz opisy przypadków, między innymi w zakresie takich zagadnień, jak COVID-19, MERS, grypa, HIV/AIDS, zatrucia pokarmowe, zakażenia jelitowe, cholera, gorączki krwotoczne i inne choroby wysoce zakaźne, zakażenia szpitalne oraz szczepienia ochronne.
Konferencja ma charakter ogólnopolski i skierowana jest przede wszystkim do studentów kierunków medycznych oraz młodych naukowców zainteresowanych epidemiologią, zdrowiem publicznym i badaniami klinicznymi.
Wydarzenie odbędzie się 11 kwietnia 2026 r. w formie on-line, na platformie Zoom – udział w konferencji jest bezpłatny.
Organizatorem wydarzenia jest Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze i Zakładzie Epidemiologii i Metodologii Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
2026-08-19 09:02:00
2026-08-19 07:06:00
2026-08-18 06:16:00
2026-08-13 12:39:00
2026-08-07 06:09:08