19.07.2021

Zapowiedź pierwszego konkursu w ramach programu POLONEZ BIS

Centrum Wsparcia Nauki i Rozwoju zachęca do zapoznania się z pierwszymi informacjami dotyczącymi programu POLONEZ BIS, realizowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Wnioski w programie POLONEZ BIS mogą składać naukowcy, którzy mają doktorat lub przynajmniej czteroletnie pełnoetatowe doświadczenie badawcze i w ciągu trzech lat przed dniem ogłoszenia konkursu przynajmniej dwa lata mieszkali i pracowali poza Polską. Wybór tematu i dyscypliny naukowej należy do kandydatów, którzy składają zgłoszenia wspólnie z instytucjami przyjmującymi w Polsce – swoimi przyszłymi pracodawcami.

W trzech konkursach, które ogłoszone zostaną w 2021 i 2022 roku, zrekrutowanych będzie 120 doświadczonych naukowców z całego świata. Przyjadą oni na 24 miesiące do Polski, aby prowadzić badania podstawowe w instytucjach publicznych lub prywatnych. Pierwszy nabór wniosków będzie prowadzony od 15 września 2021 r. do 15 grudnia 2021 r. Kolejne konkursy rozpoczną się w marcu i wrześniu 2022.

Zgodnie z informacjami podanymi przez NCN: Program oferuje bardzo atrakcyjne warunki zatrudnienia, w tym wynagrodzenie (53,5 tys. euro rocznie brutto), grant badawczy (do 100 tys. euro) oraz kompleksowy program szkoleniowy, który podniesie nie tylko umiejętności naukowe, ale także kompetencje miękkie.

Szczegółowe informacje o konkursach Polonez Bis dostępne są na stronie programu, gdzie opublikowano m.in. przewodnik dla wnioskodawców w języku angielskim.

Dla naukowców i instytucji zainteresowanych udziałem w konkursie powstała także specjalna wyszukiwarka – POLONEZ BIS Partner Search Tool, która ma ułatwić nawiązanie bezpośredniego kontaktu poprzez możliwość publikowania ofert współpracy.

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z Działem Wsparcia Grantowego pod numerem: 81 448 52 96.

Wrzesień 2021