Nasi naukowcy publikują w czasopiśmie "Nature"

Miło nam poinformować o sukcesie pracowników I Katedry i Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, którym jest współautorstwo artykułu pt. „Cancer SLC43A2 alters T cell methionine metabolism and histone methylation” opublikowanego w czasopiśmie naukowym "Nature".

Artykuł ten stanowi owoc wieloletniej współpracy naszej Uczelni z Uniwersytetem w Michigan.

Obok pracowników I Katedry i Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii, tj. prof. Iwony Wertel, mgr Karoliny Okły i mgr Anny Pawłowskiej współautorami publikacji są również pracownicy II Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego: prof. Grzegorz Wallner i dr hab. Witold Zgodziński.

Z artykułem można zapoznać się na stronie internetowej czasopisma.

Wrzesień 2020