20.01.2020

Klub Seniora ma 15 lat

Uczestnicy jubileuszu, tj. emerytowani pracownicy UM, na wspólnym zdjęciu w holu Rektoratu. Jubileusz 15-lecia Klubu Seniora

Działający na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie Klub Seniora świętował jubileusz 15-lecia istnienia.

To niezwykle wzruszające, kiedy przez kolejne lata można się wciąż spotykać, powspominać i miło spędzać czas w gronie dawnych kolegów i koleżanek z pracy. Taką rolę spełnia Klub Seniora, który zrzesza emerytowanych lub przebywających na rencie, byłych pracowników Uczelni.

W uroczystości jubileuszowej, która odbyła się 15 stycznia 2020 roku, uczestniczyło 35 osób. Seniorów swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie: prof. dr hab. Barbara Jodłowska-Jędrych, Prorektor ds. Kształcenia oraz Pani Ewa Abramek, Kanclerz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

W 2005 roku powstał projekt reaktywowania Klubu, który w latach 80. zrzeszał byłych pracowników Uczelni przebywających na emeryturze lub rencie. Tradycja spotkań jest kontynuowana, a główny koordynator – emerytowany pracownik pani Halina Olejnik – dba o miłą atmosferę i integrację środowiska.

Członkowie Klubu spotykają się w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 16 w Sali Senatu UM.

„Istnienie Klubu zawdzięczamy przychylności i życzliwości Władz Uczelni. Liczymy na dalsze wspieranie inicjatywy wspólnych comiesięcznych spotkań, które ubarwiają naszą „Jesień życia”. Nasi seniorzy chętnie się spotykają, korzystają z wycieczek organizowanych przez UM, chodzą razem do teatru, filharmonii i kina” – podkreśla pani Halina Olejnik.

Klubowi życzymy kolejnych radosnych lat!

Sierpień 2020