Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP dla spółki Medical Inventi S.A.

Wśród laureatów XVII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP znalazła się spółka Medical Inventi S.A. założona w 2011 roku jako inicjatywa środowiska akademickiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz prywatnego kapitału, w celu komercjalizacji badań naukowych wdrażanych na potrzeby profilaktyki i ochrony zdrowia ludzkiego.

Prezydent Andrzej Duda wyróżnił spółkę Medical Inventi w kategorii „Badania i rozwój”.

Od momentu powstania, działalność spółki skupiona jest na przeprowadzeniu skutecznego procesu komercjalizacji innowacyjnego kompozytu kościozastępczego, któremu nadano nazwę FlexiOss®. Stanowi on oryginalne rozwiązanie w zakresie nowoczesnych preparatów implantacyjnych III generacji pod kątem składu i właściwości, a w szczególności wspomagania procesu regeneracji kości.

Więcej o Nagrodzie Gospodarczej Prezydenta RP

Październik 2019