06.09.2019

Seminarium Otwarte pt. ”Skorzystaj z Nauk o Zdrowiu!”

11 września Uniwersytet Medyczny w Lublinie zaprasza wszystkich chętnych na Seminarium Otwarte pt.”Skorzystaj z Nauk o Zdrowiu!”. Okazją do zorganizowania Seminarium są obchody 50-lecia akademickiego kształcenia pielęgniarek w Lublinie, które będą mieć miejsce w kolejnym dniu na Uniwersytecie Medycznym.

Seminarium odbędzie się w budynku Wydziału Nauk o Zdrowiu (Collegium Maximum), przy ul. Staszica 4-6, w godzinach 11:00 - 14:00.

W programie Seminarium znajdą się m.in. indywidualne konsultacje endokrynologiczne oraz możliwość skorzystania ze stanowisk diagnostycznych i warsztatowych (pomiary podstawowych parametrów życiowych, nauka podawania leków insuliny i heparyny w iniekcji podskórnej).

Nie zabraknie części wykładowej, która będzie dobrą okazją do poszerzenia wiedzy ogólnomedycznej jak i tej dedykowanej konkretnym chorobom, takim jak Hashimoto czy choroba niedokrwienna serca:

Dodatkowo Uniwersytet Medyczny przygotował ofertę dla szkół podstawowych (obowiązują zapisy). Uczniowie będą mogli skorzystać z dwóch warsztatów:

„Od młodzika do praktyka – wybrane aspekty pielęgniarstwa” – warsztat, podczas którego uczniom zostaną przybliżone następujące tematy:

• jak wykonać pielęgnację noworodka (ćwiczenia na fantomach);
  • jak postępować gdy ugryzie nas osa, pszczoła lub kleszcz?;
  • czego nie wiemy o higienicznym myciu rąk? Na czym polega i dlaczego jest tak ważne;
  • jak mierzyć życie? – pomiary podstawowych parametrów życiowych

Świat za 40 lat.. czyli poczuj się jak babcia/dziadek - warsztat, w trakcie którego uczniowie będą mogli wykonać czynności dnia codziennego wcielając się w osobę starszą poprzez wykorzystanie symulatora.

Zachęcamy do skorzystania z oferty przygotowanej przez specjalistów z Wydziału Nauk o Zdrowiu UM przy wsparciu studentów pielęgniarstwa.

Wstęp na wykłady oraz stanowiska diagnostyczne i warsztatowe jest wolny – serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Wrzesień 2019