Delegacja z Tajlandii odwiedziła Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Delegacja z Tajlandii z wizytą na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie

W dniach 27-28 listopada 2018 roku Uniwersytet Medyczny w Lublinie odwiedziła delegacja z Thai Medical Council, King Mongkut’s Institute of Technology oraz Chulalongkorn University.

Wizyta miała związek z uzyskaniem przez UM rządowej akredytacji Tajlandii – The Executive Board of the Medical Council of Thailand przedłużyła niedawno akredytację dla UM na okres 14/6/2018 – 13/6/2023.

Odwiedzili nas:

Professor Dr. Prasit Watanapa – Przewodniczący Medical Council of Thailand

Professor Dr. Prasobsri Ungthavorn – Medical Council of Thailand

Professor Dr. Yothin Benjawung – Medical Council of Thailand

Dr. Nantana Sirisup – Medical Council of Thailand

Professor Dr. Thanyapong Na Nakorn, MD PHD – Prodziekan King Mongkut’s Institute of Technology Ladkrabang Bangkok w Tajlandii

Professor Dr. Wanla Kulwichit, MD – Prodziekan Wydziału Lekarskiego, Chulalongkorn University w Tajlandii

Dr. Anantachote Vimuktanandana, MD – Chulalongkorn University w Tajlandii

Głównym celem wizyty było zapoznanie się z systemem funkcjonowania nowo otwartego Centrum Symulacji Medycznej. W trakcie wizyty delegacja z Tajlandii spotkała się także z władzami Uczelni, by omówić możliwości i obszary przyszłej współpracy, a także opcje prowadzenia wspólnych prac badawczych. Rozmowy dotyczyły również wyników osiąganych przez studentów UM przybywających z Tajlandii.

Poza wizytacją jednostek Uczelni (Zakład Anatomii Prawidłowej Człowieka oraz Biochemii i Biologii Molekularnej) goście zobaczyli EcoTech MRI 7T oraz Ośrodek Medycyny Doświadczalnej. Na zakończenie spotkali się ze studentami z Tajlandii, których w naszej Uczelni studiuje blisko 150.

Grudzień 2018