Studenci ratownictwa medycznego kolejny raz na podium!

III Akademickie Mistrzostwa Polski Pierwszej Pomocy

To już trzeci raz, kiedy nasi studenci stają na podium. Drużyna Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zdobyła srebro podczas III Akademickich Mistrzostw Polski Pierwszej Pomocy!

W dniach 26 – 28 listopada w Ustroniu odbyły się III Akademickie Mistrzostwa Polski Pierwszej Pomocy. Drużyna Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zdobyła srebrny medal, ustępując tytuł dwukrotnych Mistrzów zespołowi z Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku.

Pierwszego dnia zawodów na drużyny czekały 2 zadania nocne oraz test wiedzy w bardzo specyficznych warunkach. Kolejny dzień wypełniły zaś 3 konkurencje.

Studentki naszej Uczelni: Daria Wiśniewska, Patrycja Teter i Natalia Mołdoch oprócz tytułu Wicemistrzyń, otrzymały również dodatkowe nagrody:

•  Nagrodę od Sędziów Mistrzostw – dla najsympatyczniejszej i najweselszej Załogi Mistrzostw,
  •  Nagrodę od Burmistrza Ustronia – za najlepiej wykonany scenariusz pt. Sąsiedzi”.

Do udziału w III Akademickich Mistrzostwach Polski Pierwszej Pomocy drużynę Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przygotowała dr Magdalena Młynarska z Zakładu Ratownictwa Medycznego.

Serdecznie gratulujemy!

Fot. KGSayYesFotografia