19.02.2021

Rozstrzygnięcie Konkursu na logo Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

W dniu 19 lutego 2021 roku rozstrzygnięty został konkurs na logo Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Komisja Konkursu wyłoniła najlepszą pracę – autorstwa Pani Doroty Szczerbiak-Lis, zatrudnionej w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Na konkurs wpłynęło 7 projektów, z który 6 spełniało wymogi regulaminu konkursu.

Komisja obradowała w składzie: Dyrektor Szkoły Doktorskiej prof. dr hab. Krzysztof Giannopoulos, Przewodniczący Rady Naukowej Szkoły Doktorskiej prof. dr hab. Krzysztof Tomasiewicz, członkowie Rady Naukowej Szkoły Doktorskiej dr hab. Danuta Zarzycka, prof. uczelni i dr hab. Przemysław Tylżanowski, prof. uczelni, doktorantka mgr Paulina Kwaśnik oraz kierownik Biura Szkoły Doktorskiej mgr Jowita Kałkus.

Podczas oceny prac Komisja brała pod uwagę następujące kryteria: atrakcyjność wizualną i estetyczną, oryginalność oraz łatwość zastosowania logo w wielorakich materiałach promocyjnych, wykonanych różnymi technikami, również z zastosowaniem powiększeń i pomniejszeń logo.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, zaś zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do zapoznania się z nagrodzonym projektem.

Logo Szkoły Doktorskiej (po lewej wersja w kolorze niebieskim, po prawej - w koloczde czarnym)

Fragment opisu znaku graficznego przygotowanego przez autorkę:

„Koncepcja: Projekt opiera się na wpisaniu tradycyjnego sygnetu Uniwersytetu Medycznego w litery „dr” (skrótu tytułu którym będą posługiwać się absolwenci Szkoły) – dzięki temu logo Szkoły Doktorskiej jest jednocześnie nowoczesne, czytelne i jednoznacznie kojarzy się z Uniwersytetem. Zmodyfikowany kształt litery „r” podkreśla symetrię, oraz symbolizuję opiekę, ochronę jaką otoczeni są przyszli Doktorzy. Czcionka użyta w logotypie koresponduje z czcionką używaną w logo i na stronie Uniwersytetu. (...) Sygnet może występować bez logotypu (podpisu „Szkoła Doktorska”)”.

www.szkoladoktorska.umlub.pl

Luty 2021